Indrek Gutmann

IMG_6373

Minu huvi fotograafia vastu on pärit juba aegade algusest, kui minu isa reisis kahe kaameraga ja jäädvustas muutuvat maailma ning kapitäiest slaididest, mida sai vahest projektoriga vaadatud. Sealt on ilmselt minu algne huvi. Aitäh isale!
Oma esimesed fotod, mis küll kahjuks pimikut ei näinud, tegin ma nii 7. - 8. aastaselt. Ema ostis mulle “SMENA 8” nimelise kaamera. Sellega ma siis tulistasin paremale ja vasakule. Sõbrapoisil naabermajast oli kah samasugune, käisime kahekesi Kadrioru pargis esimesi kaadreid salvestamas. Minu kurbuseks ei ole selle kaamera saatusest jälgi.
Järgmiseks aparaadiks oli mul Fuji 24DL “tubli turistikaamera”. Selle kaamera klõpsude arv on suur, kuid kaamera on tänaseni alles ja täiesti töökorras.
Vahepeal oli minu huvi fotograafia vastu veidi tagasi tõmbunud. 2001 aastal ostsin endale Canon EOS 300 peegli, millega pildistasin USA-s ringi rännates korraliku arhiivi. Ja mitte ainult. Oli hea kaaslane, kuni digiajastu tõrje filmi vastu nii tugevaks muutus, et murdis mind materiaalselt. Enam ei raatsinud filmile pildistada. Siiski film on film ja sensor on sensor.
Digitalfotograafia alguses proovisin Canoni tehnikat, väikseid asju armastavale inimesele mõeldud digitaalseid pildisalvesteid. Esimene neist oli vist 2MP, hetkel saab tänu tehnika kiirele arengule, taskusoleva telefoniga (see vist on peamine funktsioon) paremaid pilte teha.
Täna kasutan peamiselt Canon’i tehnikat.

Täiendan oma fotograafiaalaseid teadmisi igapäevaselt, õppides peamiselt omal käel.

Võta ühendust:
tel: +372 508 1125
e-post: innur@pildilabor.ee